Gmina Mogilany. „Teraz czas na wójta, mieszkańca naszej gminy, który będzie dbał o interes gminy jak o swój”

0

 W piątek, 5 kwietnia o północy rozpoczyna się cisza wyborcza. W dniu 7 kwietnia mieszkańcy gminy Mogilany idąc do urn w wyborach samorządowych  wybiorą Wójta na najbliższą kadencję.

-Głosujemy w wyborach samorządowych , bo chcemy mieć wiedzę i  wpływ na to, co się dzieje w naszej gminie. Tego całkowicie zabrakło  w ostatniej kadencji. Zaniedbana została realizacja potrzeb egzystencjonalnych, a na Rynku w Mogilanach pojawiała się beczka z wodą – mówi mieszkaniec.

– Chcemy odzyskać wpływ na decyzje samorządu, które wpływają najsilniej na jakość codziennego życia Czyli bezpieczeństwo, zaopatrzenie w wodę , możliwość rozwiązania problemów z brakiem kanalizacji, możliwość korzystania ze sprawnej komunikacji – to najważniejsze problemy, choć nie jedyne. Był brzydki Rynek, jest niby ładniejszy, ale proszę spróbować wsiąść do autobusu i wysiąść z niego na „nowym” przystanku – jest niebezpiecznie i trudno, osoby starsze i niepełnosprawne nie są w stanie samodzielnie wsiąść do autobusu i z niego wysiąść. Uczniowie dojeżdżający do szkoły w Mogilanach muszą przechodzić teraz  przez drogę w miejscu w którym nie ma przejścia dla pieszych. Te problemy zostały nam stworzone w ostatniej kadencji samorządu- wskazuje inny mieszkaniec.

 -To jest kampania pozytywna. Jako mieszkaniec potrzebuję stabilnego samorządu, który ma pomysł na rozwiązanie problemów  powstałych w ostatnich kadencjach. Samorząd jest istotnym elementem  naszego życia lokalnego  i wartością przekładającą się na nasz poziom życia – ocenia mieszkaniec gminy Mogilany.

– Chcemy zmiany w traktowaniu mieszkańców przez władzę  samorządową. Chcemy rozwiązania problemów z kanalizacją i dlatego zagłosujemy za  kandydatem, który przedstawił konkretne pomysły na rozwiązanie konkretnych problemów. Obecnemu p. Wójtowi  dziękujemy za dwie kadencje i stawiamy na konkretne propozycje  przedstawione przez  kandydata na nowego Wójta- dodaje mieszkaniec.

– Program przedstawiony przez obecnego p. Wójta, jest podobny do poprzednich programów. Obecny Wójt , zapewniał  już w przeszłości o planach rozbudowy kanalizacji w czterech sołectwach Buków, Kulerzów, Chorowice, Brzyczyna. Nie wykonał nawet projektu kanalizacji i teraz ponownie proponuje dokładnie to samo. Niestety , trudno zrozumieć o co w tym programie wyborczym chodzi, bo jak doświadczenie wskazuje, z planów przedstawianych przez obecnego p. Wójta  w sprawie kanalizacji dla blisko połowy gminy nie wyszło nic. Dajmy szansę nowemu kandydatowi, znającemu  problemy gminy i najaktywniejszemu radnemu, p. Jerzemu Przeworskiemu – mówią mieszkańcy.

– To nie jest głosowanie przeciwko komuś, to jest wybór najlepszego kandydata na Wójta . Jest XXI wiek i nasza gmina powinna mieć Wójta, który  sprosta wyzwaniom  współczesności. Takim sprawdzonym kandydatem jest  p. Jerzy Przeworski.  Dał się poznać jako osoba  aktywna, kompetentna, znająca problemy gminy i mieszkańców . Najważniejsze jest to, że  jest to człowiek komunikatywny, ustawicznie się kształcący i mający pomysły na rozwiązanie problemów , także z kanalizacją – stwierdza mieszkaniec gminy.

– My już od pewnego czasu widzimy, iż  projekt w którym wójt jest mieszkańcem innej gminy,kompletnie się nie sprawdził. Mało tego przekonaliśmy się, że gdy wójt ma całą swoją radę gminy to ma tak naprawdę „maszynkę do głosowania”.  Niejednokrotnie uchwały podejmowano bez żadnej refleksji nad tym, co naprawdę jest głosowane i czy jest to faktycznie w interesie gminy. Teraz czas na wójta, mieszkańca naszej gminy który będzie dbał o interes gminy, jak o swój-  stwierdził mieszkaniec gminy Mogilany.

om/arch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj