16 marca w Krakowie odbędą się wybory uzupełniające do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 33 – obejmującym dziesięć dzielnic w mieście.
Kto kandyduje do Senatu w Krakowie
Adam Berkowicz, KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
Monika Piątkowska, KW KOALICJA OBYWATELSKA
Ewa Sładek, KW RAZEM
Mateusz Małodziński, KW WYBORCÓW „DLA KRAKOWA”, popierany przez PiS
16 marca w Krakowie odbędą się wybory uzupełniające do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 33 – obejmującym dziesięć dzielnic w mieście. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00–21.00. Sprawdź, czy jesteś zameldowany lub stale zamieszkujesz dzielnice: pierwszą bądź od piątej do trzynastej.
Według stanu na 2 marca, 303 769 wyborców uprawnionych jest do głosowania w wyborach uzupełniających do Senatu.
Wybory odbędą się w okręgu 33 obejmującym krakowskie dzielnice: I – Stare Miasto, V – Krowodrza, VI – Bronowice, VII – Zwierzyniec, VIII – Dębniki, IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki, X – Swoszowice, XI – Podgórze Duchackie, XII – Bieżanów-Prokocim oraz XIII – Podgórze. Zarządzenie prezydenta RP w tej sprawie jest spowodowane wygaśnięciem mandatu senatorskiego w jednym z okręgów wyborczych po rezygnacji senatora Bogdana Klicha, który został chargé d’affaires Ambasady RP w Waszyngtonie.
Do 13 marca można złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania oraz wniosek o zmianę miejsca głosowania. Dotyczy to jednak wyłącznie wyborców stale zamieszkałych na obszarze okręgu wyborczego nr 33 (dzielnica I oraz od V do XIII).
Wnioski papierowe można składać we właściwych referatach Wydziału Spraw Administracyjnych od poniedziałku do piątku w godz. 7.40–18.00 (wnioski meldunkowe) lub 7.40–15.30 (wnioski o ujęcie w stałym obwodzie głosowania):
.