Jan-Krzyszof Duda mistrzem Europy w szachach błyskawicznych!

0

Jan-Krzysztof Duda zdobył w piątek w katowickim Spodku złoty medal mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych. Zgromadził 18 pkt w 22 partiach. Srebro wywalczył Maciej Klekowski – 17,5, a brąz Rosjanin Anton Demczenko – 16,5.

Z Polaków lokaty w czołowej dziesiątce zajęli także Marcin Tazbir – piąta i Paweł Teclaf – szósta, obaj z dorobkiem 16,5 pkt. Najlepsza wśród kobiet była, sklasyfikowana na 50. miejscu, Alicja Śliwicka – 14,5 pkt.

– To nie był tak łatwy turniej, jak mogło się wydawać. Rankingi nie grają. Przekonałem się o tym grając m.in. z Maciej Klekowski (gratulacje zdobycia zasłużonego srebra!) oraz Arcymistrz Daniel Sadzikowski – napisał w mediach społecznosciowych Jan Krzysztof Duda

Duda stawał już na podium mistrzostw Europy w blitzu rozgrywanych w Polsce. W 2014 roku we Wrocławiu, mając 16 lat, wywalczył srebrny medal, ustępując tylko Czechowi Davidowi Navarze.