Do najbliższej niedzieli, 22 sierpnia, potrwa 4. BNP Paribas Green Film Festival. Festiwalowe dni wypełniają setki godzin pokazów, warsztatów i dyskusji dotyczących problemów, z jakimi mierzy się nasza planeta.
Centralnym miejscem festiwalu, jak co roku, jest miasteczko festiwalowe na bulwarach wiślanych u podnóża Wawelu, ale widzowie mają też okazję oglądać filmy festiwalowe w sześciu innych klimatycznych kinach plenerowych na terenie całego Krakowa, m.in. na plaży, w parkach, a także na Rynku Głównym.
Filmy konkursowe są prezentowane w kilku cyklach tematycznych, takich jak: „Zielone kłamstwa”, „Pokolenie Grety”, „Niewolnicy konsumpcji”, „Władcy jedzenia” czy „Dwa stopnie do piekła”. Wśród 76 zakwalifikowanych tytułów z całego świata zobaczyć można m.in. dokument „Watson” o kapitanie Paulu Watsonie – założycielu organizacji Sea Shepherd. Z kolei „Siostry rzeki” w reżyserii Cecylii Malik to podróż Wisłą od jej źródeł aż po ujście. Na festiwalu pojawi się też „Nadzieja umiera ostatnia” – film Jonathana L. Ramseya, twórcy obrazu „Można panikować”, o grupie młodych polskich aktywistów.
W piątek, 20 sierpnia na stoisku Miasta Krakowa na miasteczku festiwalowym odbędzie się spotkanie z zespołem Enej.
Filmy festiwalowe będzie można również oglądać także online w serwisie vod.greenfestival.pl.
om
Fot. krakow.pl
Źródło:krakow.pl