W związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi, od dnia 28.09.2020 r. (poniedziałek) do odwołania obowiązują następujące ograniczenia w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:
Linie miejskie:
- linie 132, 166, 429, 482 – do odwołania są zawieszone;
- linie 127 i 176 – kursują wyłącznie w dni powszednie;
- linia 140 – kursuje w dni powszednie w godz. ok. 4:30 – 20:00 w soboty w godz. ok. 9:00 – 18:00. Linia do odwołania NIE kursuje w niedziele i dni świąteczne;
Linie aglomeracyjne:
- linia 314 – do odwołania jest zawieszona;
- linie 215, 225, 264 – kursują według specjalnych rozkładów jazdy. Rozkłady jazdy na przystankach i na stronie internetowej zostały zmienione, w związku z czym, w dni powszednie obowiązują godziny odjazdów podane w kolumnie „Dzień Powszedni”.
Linie nocne:
- linie 62, 64, 69, 611, 612, 643, 903, 910, 915, 917, 920, 937 – do odwołania są zawieszone;
- linie 601, 608, 610, 642, 902, 904 – kursują bez zmian;
- linia 605 – kursuje we wszystkie noce według rozkładu jak w noce nd/pn – cz/pt, tylko na trasie Zajezdnia Płaszów – Teatr Słowackiego (z częstotliwością co 60 minut). Kursy wariantowe na trasie do Bielan pozostają zawieszone;
- linia 637 – kursuje we wszystkie noce według rozkładu jak w noce nd/pn – cz/pt (z częstotliwością co 60 minut);
- linie 662, 664, 669 – kursują we wszystkie noce z częstotliwością co 60 minut. Odjazdy z przystanku „Teatr Słowackiego” są realizowane tylko o pełnych godzinach.
Zasady zachowania ważności biletów okresowych:
Bilety okresowe wykupione na linie zawieszone zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii. Ponadto:
Bilety okresowe wykupione na linię 132 zachowują ważność:
- na trasie linii 138 na odcinku Kombinat – Szpital Jana Pawła II;
- na trasie linii 172 na odcinku Kombinat – Mackiewicza.
Bilety okresowe wykupione na linię 166 zachowują ważność:
- we wszystkich pojazdach na odcinku Grota-Roweckiego – Czerwone Maki P+R;
- na całej trasie linii 156.
Bilety okresowe wykupione na linię 314 zachowują ważność:
- na trasie linii 304 na odcinku Wieliczka Kampus – Konopnickiej
om
Fot. Arch.
Źródło:cowkrakowie.pl