Program polityki parkingowej i nowa spółka do realizacji tej polityki
Program polityki parkingowej Krakowa został przyjęty w 2012 roku. Za realizację programu w dużej części odpowiadała powołana w 2014 roku spółka Miejska Infrastruktura.
Kolejna porażka władz Krakowa?
Polityka parkingowa poniosła porażkę, a Spółka Miejska Infrastruktura w 2019 roku , została rozwiązana. Infrastruktura została zlikwidowana, rozwiązana, a władze miasta, w osobie wiceprezydenta ds. inwestycji Andrzeja Kuliga, przyznały że polityka parkingowa miasta zakończyła się porażką.
Zamiast budować, miasto liczy ile już ma miejsc parkingowych?
Aktualizacja polityki parkingowej Krakowa, polega na … policzeniu miejsc parkingowych w ścisłym centrum oraz w Nowej Hucie. Przewidywany koszt liczenia miejsc parkingowych. to prawie 300 tys. zł.! Radni miejscy mówią, że Kraków programami stoi, ale głównie na papierze. Nowych parkingów od tego nie przybędzie, ale jest to „Nowa Polityka Parkingowa”.
Zadania ZIKIT-u, realizują teraz trzy spółki miejskie
„Mnożenie gminnych jednostek nie polepszy zarządzania, bo zarządzają ludzie, a nie nazwa” – przekonywała mieszkanka Krakowa Agnieszka Madeja, podczas dyskusji na sesji Rady Miasta poświęconej likwidacji Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.
Po likwidacji ZIKiT – u, część zadań w zakresie bieżących remontów i transportu przejęła nowa jednostka Zarząd Transportu Publicznego. Zarząd Inwestycji Miejskich, przejąl część inwestycji budowlanych. Część zadań przejdzie też do Zarządu Zieleni Miejskiej. Utworzono nową komórkę w strukturze Urzędu Miasta Krakowa, o nazwie: Wydział Transportu.
Mieszkańcy są zaniepokojeni działaniami prezydenta Majchrowskiego
” Prezydent niczym reżyser w Bollywood proponuje kolejną reinkarnację ZIKiT. Realizowane przez tę jednostkę zadania mają być przeniesione do trzech innych. Słyszymy, że ta regulacja jest bez wpływu na wydatki miasta, nie zwiększa zatrudnienia. Jak to jest możliwe? – pytała mieszkanka Krakowa. Zwracała uwagę, że przecież przy okazji tworzenia nowych jednostek powstaną nowe loga, pojazdy, szyldy, pieczątki, trzeba będzie kupić, papier, zamówić wizytówki. „Zamiast jednego dyrektora będziemy mieć trzech nowych, zamiast pięciu wicedyrektorów – piętnastu. Wszystko zmierza do tego, aby znajomi, którzy nie mają pracy, ją dostali” – dodała Agnieszka Madeja.
om
Fot. Arch.
Źródła:gazetakrakowska.pl, dziennikpolski24.pl, krakow.naszemiasto.pl