Pojazdy komunikacji miejskiej włączają klimatyzację
Jak podaje krakow.pl, od soboty, 20 czerwca we wszystkich pojazdach MPK SA w Krakowie wyposażonych w klimatyzację zostanie ona ponownie uruchomiona. Ta decyzja to efekt otrzymanego stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego.
Informujemy także, że w pojazdach MPK SA systemy klimatyzacyjne korzystają zarówno z powietrza atmosferycznego (zewnętrznego) jak i z powietrza z cyrkulacji. Nie ma obecnie technicznych możliwości, aby przełączyć je na pobór powietrza wyłącznie z zewnątrz.
Rewaloryzacja Fortu „Kościuszko”
Dzięki pozyskaniu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego, rewaloryzacji zostanie poddany fort „Kościuszko”, zajmujący teren wokół kopca Kościuszki. Jest to najważniejszy i najbardziej znany znany zabytek nowożytnej architektury obronnej w Polsce. Przez wiele lat niszczał, teraz odzyska dawną świetność. Swoimi doświadczeniami przy rewaloryzacji podzielą się z Krakowem specjaliści ze Związku Gmin Fortecznych – przede wszystkim z Twierdzy Przemyśl.
„Nagrody Miasta Krakowa – 2020”.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił konkurs na „Nagrody Miasta Krakowa – 2020”. Laureaci zostaną uhonorowani za konkretne osiągnięcia lub całokształt dokonań.
Kategorie konkursowe obejmują następujące dziedziny:
- kultura i sztuka – w zakresie twórczości literackiej, teatralnej, muzycznej, plastycznej i filmowej oraz w dziedzinie działalności kulturalnej w Krakowie, a także w zakresie upowszechnienia kultury Krakowa w kraju i za granicą
- nauka i technika – w zakresie prac naukowo-badawczych, edytorskich, projektowych, konserwatorskich, nowych rozwiązań procesów technologicznych oraz za osiągnięcia dotyczące organizacji i zarządzania
- sport – za wybitne osiągnięcia w zawodach rangi mistrzostw Europy, świata, olimpiady, za ustanowienie rekordów oraz znaczące osiągnięcia w zakresie rozwoju, upowszechnienia i propagowania kultury fizycznej i sportu na terenie Krakowa
- za prace dyplomowe – wyróżnienia dla absolwentów krakowskich wyższych uczelni za szczególnie wartościowe prace.
om
Fot.