Jak podaje krakow.pl, tylko do 13 lipca potrwa wyłożenie do publicznego wglądu dwóch projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego: „Bronowice – rejon koncentracji usług” oraz „Wiedeńska”. Z dokumentami można zapoznać się – po wcześniejszym umówieniu wizyty – w Wydziale Planowania Przestrzennego albo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.
Plan „Bronowice – rejon koncentracji usług” obejmuje obszar, na którym zlokalizowane są obiekty komercyjno-handlowe, tworzące centrum usługowe. Celem planu jest przestrzenne uporządkowanie obszaru oraz wykorzystanie istniejących rezerw terenowych dla jego dalszego rozwoju, zgodnie z polityką rozwoju i kształtowania ładu przestrzennego wskazaną w dokumencie zmiany Studium.
Z kolei projekt planu „Wiedeńska” obejmuje obszar objęty Planem Generalnym lotniska Kraków – Balice na lata 2016-2036, określającym kierunki jego rozwoju. Do celów planu należy m.in. określenie zasad kształtowania przestrzeni znajdującej się w sąsiedztwie lotniska Kraków – Balice poprzez wprowadzenie odpowiednich parametrów zabudowy, kształtowanie nowej zabudowy oraz przestrzeni publicznych w oparciu o zawarte w Studium wytyczne, stworzenie warunków dla zrównoważonego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem integracji terenów zieleni i terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, a także atrakcyjnych miejsc rekreacji i wypoczynku.
Z projektami można zapoznać się w Wydziale Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, przy ul. Mogilska 41, w godz. 8:00-15:00 (z wyjątkiem sobót i niedziel) – wyłącznie po uprzednim umówieniu i potwierdzeniu wizyty mailowo pod adresem: [email protected] lub telefonicznie pod numerami: 12 616 8526, 12 616 8542. Projekty znajdują się też na stronach BIP („Bronowice – rejon koncentracji usług” i „Wiedeńska”).
Zaplanowano też dyskusje publiczne w sali obrad UMK przy Rynku Podgórskim – 1 lipca o godz. 16.00 porozmawiamy o planie „Wiedeńska”, a 6 lipca o tej samej godzinie o planie „Bronowice – rejon koncentracji usług”.
Uwagi do projektów należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 lipca – własnoręcznie podpisane z podaniem imienia, nazwiska i adresu lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy.
Tryb wnoszenia uwag do planu:
- na piśmie w Urzędzie Miasta Krakowa – poprzez wrzucenie pisma z uwagą do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do budynku Urzędu Miasta Krakowa lub – w przypadku uruchomienia Punktów Obsługi Mieszkańców – na stanowiskach informacyjno-podawczych,
- drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków,
- drogą elektroniczną: za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP, lub opatrzone bezpiecznym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
om
Fot. Arch.